+90 216 387 46 64 Petrol İş Mahallesi Levent Sokak No : 13/1 Kartal / İstanbul
Koçtek Güvenlik
Ana Sayfa / Dış Cephe

Dış Cephe

Dış Cephe

Dış Cephe Nedir?


Dış cephe yapıların yüzeylerinde dikey bir şekilde gelişen ve her bir metrekareyi içine alan yüzeyin genel ismine verdiği ada denilir. Mimaride sözlük manası olarak yan, alnaç ve yüz şeklinde tanımlanır.

İnsanlık tarihine baktığımız da görülüyor ki bölgesel ve değişik etkenlere maruz kaldıklarından ötürü barınma gereksinimi duymuşlardır. İlk dönemde insanlar önceleri mağaralarda yaşayıp doğanın şartlarından korunmayı seçmişler. Daha ardından ise bundan sonra bunun yetersiz olduğunu düşünerek yerin altını kazmayı denemişler ve yer altı şehirleri inşa etmeye başlamışlar. strafor duvar paneli makalesini inceleminizi tavsiye ederiz.

Zaman süratli bir şekilde akıp gittikçe bu kez mimari kendisini göstermeye başlamış ve kapı, çatı pencere gibi mimaride asli olan öğeleri mekânlar ortamında uygulamaya başlamışlar. Yani insanlar bundan sonra daha yerleşik düzene geçmeye başladıkça Dış cephe olarak tanınan mimari kavramlarda hayatımıza girmeye başlamıştır. Daha ardından ise bu dış cephe programları iyice ilerlemiş ve mimari de bir kavram olarak meydana çıkmıştır.

Dış cephe sistemleri tabiatın güçlüklerine karşı koyan ve bu anlamda da mimaride ilgi edilen bir konudur.
YILKAR İNŞAAT ise bu noktada mimari olarak Türkiye’de bu sektör ortamında ilgileri üstüne çekmeyi başarmış ve dış cephe programlarına da imzasını atmıştır. Ülkemizde mantolama dekoratif olarak oluşturulan dış cephe söve ürünlerinin imalatını yapan en eski firmalardan birisi olarak bilinmektedir.

Ucuz Söve ya da Mantolama


YILKAR İNŞAAT, METPOR markasıyla beraber kısa vakit ortamında de insanların dış cephe mantolama çözümlerine başarı ile cevap vermiş ve ideal fiyat garantisi sağlamıştır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Mersin, Konya gibi önde gelen şehirlerimizin yanı sıra Türkiye'nin tüm yerlerinde dış cephe söve imalatı ve dış cephe kaplama programı yapan firma bile olmayan çoğu merdiven altı iş yapan şahıs ya da kurumlar vardır. Ancak METPOR dış cephe söve ve mantolama sistemleri, yalnızca YILKAR İNŞAAT doğrulusunda üretilir.

Bu tip şahıs ya da kurumlara itibar etmemenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Kampanyalar